Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Login
Register

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Soru Cevap
  • fr-FR
  • English (UK)

Sorucevap


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. RDS İç Denetim A.Ş. RDS Yatırım ve Danışmanlık A.Ş. ve RDS Şirketleri’ne, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
Paket Serviste Kullanılan motosikletlerin MTV'si (motorlu taşıt vergisi) gider yazılabilir mi?

Motosikleti kiralayan şirketler hariç MTV gider yazılamamaktadır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu’nun 14. maddesinde esas düzenleme yer almaktadır. Bu maddeye göre ticari maksatla kullanılan uçak ve helikopterler ile taşıt kiralama faaliyeti ile uğraşan işletmelerin bu amaçla kiraya verdikleri taşıtlar hariç, otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerleri ile motosikletler, uçak ve helikopterler için ödenen motorlu taşıtlar vergisi gelir ve kurumlar vergilerinin matrahlarının tespitinde gider olarak kabul edilmemektedir.

İlave bilgi almak için lütfen temasa geçiniz.


Quality is never an accident; it is always the result of intelligent efforts.

RDS KURUMSAL

Gelişen organizasyonu ve yönetim yapısı ile Ülkemize değer katmak için buradayız.

03124464070 - www.rdsdenetim.com.tr

Çankaya Mahallesi Çankaya Caddesi No:10/9 Çankaya ANKARA